W gostyńskim Zespole Szkół Zawodowych rywalizowali uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych w VIII Powiatowym Konkursie Języków Obcych pod patronatem Starosty Gostyńskiego. Konkurs zorganizowaliśmy we współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu.

We wtorek 19 marca do zmagań przystąpiło 60 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe z Gostynia, Piasków, Kunowa, Starej Krobi, Pudliszek, Daleszyna, Ponieca i Niepartu oraz placówki ponadpodstawowe: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi oraz Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu. Zmierzyli się oni z testem językowym w kategorii języka angielskiego oraz języka niemieckiego.

Celem konkursu jest przede wszystkim popularyzacja nauki języków obcych, rozwijanie umiejętności komunikacji językowej wśród uczniów oraz propagowanie zasad zdrowej rywalizacji.

Poziom rywalizacji i umiejętności językowych był niezwykle wysoki. Zwycięzcom w każdej kategorii wiekowej i językowej dyplomy oraz nagrody wręczyli Starosta Gostyński Robert Marcinkowski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu Maciej Marcinkowski.

Działania współfinansował Powiat Gostyński.

W kategorii szkół podstawowych z języka angielskiego:

I miejsce – Maria Sójka – Szkoła Podstawowa w Kunowie

II miejsce – Magdalena Ciesielska – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Gostyniu

III miejsce – Franciszek Łapawa – Szkoła Podstawowa w Poniecu

W kategorii szkół ponadpodstawowych z języka angielskiego:

I miejsce –Rafał Jernaś – ZSOiZ w Krobi

II miejsce – Gracjan Dąbrowki – ZSO w Gostyniu

III miejsce –Michał Jankowski  – ZSZ w Gostyniu

W kategorii szkół podstawowych z języka niemieckiego:

I miejsce – Adam Szczerbal – Szkoła Podstawowa w Poniecu

II miejsce – Natasza Adamska  – Szkoła Podstawowa w Piaskach

III miejsce –Julia Dziubałka – Szkoła Podstawowa w Poniecu

W kategorii szkół ponadpodstawowych z języka niemieckiego:

I miejsce – Maksymilian Pawłowski – ZSO w Gostyniu

II miejsce – Konrad Bazan– ZSO w Gostyniu

III miejsce – Kinga Rolnik – ZSR w Grabonogu

Gratulacje dla Wszystkich uczestników, opiekunów i zwycięzców!