Już po raz trzeci odbył się w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu Powiatowy Konkurs Języków Obcych organizowany pod honorowym patronatem Starosty Gostynia.

Organizatorem było Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich. Dnia 22 kwietnia o godzinie 9.30 Dyrektor Szkoły pan Maciej Marcinkowski uroczyście powitał wszystkich przybyłych nauczycieli szkół powiatu gostyńskiego oraz uczestników konkursu – uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy w tym roku wykazali wyjątkowo duże zainteresowanie uczestnictwem w konkursie. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych udział wzięły 22 osoby, natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych 45 osób. Konkurs był współfinansowany przez Powiat Gostyński.

Organizację konkursu wsparli:

-      Rada Rodziców Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu

-      Powiatowy Urząd Pracy w Gostyniu,

-      Gostyński Ośrodek Kultury HUTNIK,

-      Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyniu

-      Biuro Podróży „MOANA”,

-      gostyńskie księgarnie „NA KOLEJOWEJ” i „NOTKA”,

-      gabinet kosmetyczny „Lejdis” pani Beaty Kozłowskiej

-      sklep „KAMELEON”

-      sklep ogólnospożywczy „Anka”

oraz Pizzeria „PEPE” , „ROMA” i „Stopiątka”.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy za ufundowanie nagród, które zostaną uroczyście wręczone zwycięzcom konkursu przez Starostę Gostynia pana Roberta Marcinkowskiego dnia 20 maja o godz. 12.00 w Starostwie Powiatowym w Gostyniu.

Tegorocznymi laureatami III Powiatowego Konkursu Języków Obcych są:

- w kategorii szkół gimnazjalnych – język angielski:

1. Dominika Mróz z Gimnazjum nr 1 w Gostyniu

2. Aleksandra Kaczmarek z Gimnazjum nr 1 w Gostyniu

2. Adrian Matecki z Gimnazjum w Poniecu

3. Karolina Tomczak z Gimnazjum w Piaskach

3. Jolanta Henzel z Gimnazjum w Piaskach

- w kategorii szkół gimnazjalnych – język niemiecki:

1 Michalina Frąckowiak z Gimnazjum w Piaskach

2. Kinga Kaczmarek z Gimnazjum w Piaskach

3. Jakub Półtoraczyk z Gimnazjum w Piaskach

- w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – język angielski:

1. Bartosz Piotrowiak z ZSO w Gostyniu

2. Karolina Andrzejczak z ZSO w Gostyniu

3. Bartosz Pawlak z ZSZ w Gostyniu

- w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – język niemiecki:

1. Szymon Marciniak z ZSZ w Gostyniu

2. Paulina Zgoła z ZSO w Gostyniu

3. Ewelina Smektałą z ZSZ w Gostyniu

3. Wojciech Dolatowski z ZSO w Gostyniu

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języków obcych !