20 maja Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół Zawodowych wraz z Zespołem Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu przygotowało „Pasjonującą ZETKĘ".

Impreza ta odbyła się w ramach Gostyńskiej Nocy Muzeów. Liczna grupa zwiedzających mogła zobaczyć sprzęt komputerowy z lat 80-tych i początku lat 90-tych.

Można było zagrać w  gry na PLAYSTATION 1 czy konsoli AMIGA. Bardzo ciekawy punkt przygotowano przed budynkiem szkoły. Dzieci i dorośli brali udział w wyścigu kolarskim. Do pokonania na rowerze był wyznaczony odcinek, a zwycięzcą jest ten kto przejedzie trasę w najdłuższym czasie. W jednej z sal uczestnicy wkroczyli do świata wirtualnego. Można było znaleźć się w dowolnym miejscu lub w dowolnym filmie. Dla osób których pasją jest MODA przygotowano miejsce do zgłębienia technik doboru fryzur i koloru. Można było zmienić swój wizerunek poprzez wykonanie nowej stylizacji fryzur, paznokci i tworzenia makijażu. „Poczuj się jak Hołowczyc” dla miłośników motoryzacji przygotowano specjalny tor na którym dzieci ścigały się zdalnie sterowanymi autami. Prowadzenie firmy handlowej wydaje się czynnością banalną - wiele osób sprawdziło się jako sprzedawca symulując sprzedaż różnych towarów. Wszystkich zmęczonych zaprosiliśmy do kawiarenki na filiżankę kawy, herbaty czy kompotu z rabarbaru. Dodatkowo można było otrzymać słodki poczęstunek. Specjalnie dla zainteresowanych nowymi technologiami odnawialnych źródeł energii. W „Strefie słońca” produkowaliśmy energię elektryczną za pomocą paneli słonecznych. W „Strefie wiatru” zbudowaliśmy farmę wiatrową. W „Strefie wodoru” wyprodukowaliśmy wodór by zasilić nim ogniwa paliwowe. W czwartej strefie wykonaliśmy montaż elementów instalacji energetyki odnawialnej. Ostatnim punktem do którego zaprosiliśmy zwiedzających było przedstawienie zawodowców jako artystów, czyli wernisaż prac uczniowskich. Impreza została współfinansowana przez Gminę Gostyń.