Tygrysy Gostyń to drużyna hokeistów związana z Gostyniem. Już po raz drugi trenerzy zaprosili dzieci i młodzież do gry w tę dyscyplinę sportową.

Hokej to sport, który dopiero rozwija się w naszym mieście. Z powodu  braku całorocznego lodowiska zajęcia odbywały się na boisku lub w hali sportowej. Na czas letni adepci nowego sportu zamiast łyżew założyli adidasy. Uzbrojeni w profesjonalne kije hokejowe i piłeczki poznawali sztukę gry w street hokeja.

Sport ten mocno związany jest z zasadami hokeja na lodzie. Celem zajęć było przedstawienie zasad gry, umiejętności operowania kijem hokejowym, czy doskonalenie gry drużynowej. Treningi odbywały się w sierpniu i wrześniu na obiektach sportowych Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu. Podsumowaniem projektu był turniej przeprowadzony 30 września, podczas którego uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności rodzicom i zebranym gościom. Turniej otworzył starosta gostyński pan Robert Marcinkowski. Na zakończenie odbył się mecz rodzice kontra dzieci i młodzież. Projekt pn.”Street hokej łączy” realizowała grupa Tygrysy Gostyń przy wsparciu Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w ramach Programu Grantów Społecznych Powiatu Gostyńskiego.

Tygrysy Gostyń nadal będą prowadzić zajęcia z hokeja na lodzie. Aktualnie zapraszamy na halę sportową, w momencie otwarcia gostyńskiego lodowiska spotkania odbywać się na lodzie.

Serdecznie zapraszamy.