Celem głównym projektu była integracja dzieci i młodzieży, ukazanie im alternatywnych możliwości spędzania czasu wolnego na przykładzie In-line hokeja, tworzenie nowych, atrakcyjnych możliwości spędzania wolnego czasu, rekreacji.

Realizując projekt chcieliśmy również, aby dzieci i młodzież z Powiatu Gostyńskiego doskonaliły jazdę na rolkach, zwiększyły umiejętność współpracy w grupie, pokonywała własne słabości.

Projekt miał na celu również: - integrację dzieci, uświadomienie im, że razem można podejmować w przyszłości ciekawe inicjatywy
- pogłębianie wiedzy historycznej dotyczącej odzyskania niepodległości, powstania wielkopolskiego
- uświadomienie uczestnikom znaczenia wydarzeń z 1918 r. dla powstania niepodległego państwa polskiego; podkreślenie wkładu pracy i zasług wielu Polaków w walce o wolność i utrzymanie polskości;
- kształtowanie postaw patriotycznych;
- budzenie zainteresowania przeszłością;
Projekt był kontynuacją zajęć, które zorganizowane były po raz pierwszy w Gostyniu w okresie zimowym, tj. hokeja na lodzie oraz realizacji zadania publicznego "In-line hokej".Dwóch chłopaków postanowiło zorganizować dzieciakom w Gostyniu "poranki hokejowe" Okazało się, że dzieciaki zarażone miłością do hokeja stworzyły bardzo zgrany zespół; mimo, że na początku się praktycznie nie znali; poza łączącym ich często złym bagażem życiowych doświadczeń, połączyła ich wspólna pasja-hokej, a w swoich trenerach znaleźli wzór do naśladowania i wsparcie, którego często brakuje im w domu. Na zajęciach dzieciaki poznawały zasady gry w in-line hokeja oraz nabyły podstawowe umiejętności jazdy na rolkach. Doskonaliły umiejętności operowania kijem hokejowym, uczyły się i doskonaliły umiejętność gry drużynowej, współpracy w grupie, ale również współzawodnictwa i pracy w grupie. Takie zajęcia to również, a może przede wszystkim sposób na pokazanie młodym ludziom, jak w ciekawy sposób można aktywnie spędzić czas ucząc się nowych rzeczy, poznając siebie, pokonywać swoje słabości, uczyć się dążenia do celu, systematyczności i wytrwałości. Uczestnikami projektu były zarówno chłopcy jak i dziewczęta, w wieku 7-18lat. Dużą część grupy stanowiły dzieci i młodzież z "poranków hokejowych". Zorganizowanie zostały dwie wycieczki "na rolkach" - śladami Powstańców Wielkopolskich, podczas których dzieci wzięły udział w "Mobilnej lekcji historii". W punkcie docelowym na uczestników czekał historyk, który przybliżył w dwóch sesjach dzieciom historię związaną z ich małą Ojczyzną.