Już po raz trzeci na gostyńskim lodowisku odbył się turniej hokeja dla najmłodszych.  W ubiegłą sobotę, 29 lutego, drużyny PTH Koziołki Poznań, Wataha Wrocław oraz Tygrysy Gostyń spotkały się by sprawdzić swoje umiejętności.

W turnieju łącznie brało udział 80 dzieci w tym 20 w dwóch drużynach gostyńskich Tygrysów. Gostyniacy zapewnili dzieciom potężną dawkę hokeja na lodzie – przez pięć godzin żyliśmy zaciętą walką i emocjami na tafli.

Trenerzy Tygrysów wspierają rozwój hokeistów już od ich najmłodszych lat – twierdzą, że nic bardziej ich nie cieszy, niż widok młodych ludzi na lodzie, którzy poszukują aktywnych sposobów spędzania czasu wolnego i cieszą się z dobrej zabawy z krążkiem ( Jakub Kaźmierczak, Marcin Tomczak i Mateusz Karolczak). Mam nadzieję, że sobotni turniej przełoży się bezpośrednio na jeszcze większe zainteresowanie tą dyscypliną wśród dzieci i młodzieży (Tymoteusz Wiśniewski). Gostyńskie Tygrysy, poza wsparciem Gminy Gostyń i Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków ZSZ, otrzymują dużo pomocy ze strony rodziców a przede wszystkim taty Mateusza Szymczaka, który zawsze służy wsparciem logistycznym i sprzętowym dla rozpoczynających przygodę z hokejem.
Trzeci kończący się sezon regularnych treningów pozwala na pierwsze podsumowania. Agata Lenarczyk – szkoląca się ze starszą grupą dostała już szanse treningów z pierwszoligową drużyną Kozice Poznań, natomiast Dominik Wiśniewski i Mateusz Szymczak trenują już regularnie i grają w barwach  młodzieżowej drużyny PTH Koziołki Poznań rozgrywając mecze w lidze PZHL.
Pomimo, że w Gostyniu lodowisko jest już zamknięte to gostyńska drużyna weźmie jeszcze udział w turnieju we Wrocławiu i Poznaniu.
Mamy nadzieję, że kolejny sezon hokejowy w Gostyniu przyciągnie kolejne dzieci do tej pasjonującej dyscypliny sportowej.