CZY UCZNIOWIE ZOSTANĄ PRZYGOTOWANI DO WYJAZDU?

Przygotowanie uczniów wyjeżdżających na praktykę będzie odbywało się zarówno w kraju, jak i za granicą.

  1. Odbędą się zajęcia przygotowujące w zakresie języka niemieckiego i języka angielskiego, celem tych  zajęć będzie przygotowanie ucznia do porozumiewania się w codziennych sytuacjach. Uczniowie w ramach tych zajęć poznają słownictwo, które nie jest objęte podstawą programową oraz programem nauczania, ale jest niezbędne do komunikacji  w trakcie odbywania praktyki zawodowej.
  2. Zajęcia z psychologiem, pedagogiem i doradcą zawodowym
  3. W I semestrze roku szkolnego 2011/2012 planowana jest wycieczka zagraniczna do Potsdamu
  4. Za granicą, w trakcie pobytu na praktyce zawodowej we Frankfurcie  uczniowie wraz z opiekunami po godzinach praktyk oraz w weekendy zwiedzą muzeum historii kultury i regionu Frankfurt, muzeum młodej sztuki, muzeum Kleista (muzeum literatury), muzeum sportu oraz tor kolarski, strzelnicę sportową i spotkają się osobiście z Manfredem Kurzerem – Mistrzem Olimpijskim w strzelnictwie z Aten w 2004roku.


JAKI DOWÓD DOSTANĄ UCZNIOWIE, ŻE ODBYLI PRAKTYKĘ ZAWODOWĄ?

Zespół Szkół Zawodowych wystąpi o Europass Mobility, który będąc identycznym w każdym z krajów Unii Europejskiej, ułatwi  praktykantom udokumentowanie swoich umiejętności również poza granicami kraju. Uczniowie otrzymają też certyfikaty uczestnictwa w projekcie od Zakładu Promowania Kształcenia Zawodowego we Frankfurcie, które będą zawierać potwierdzenie zdobytych umiejętności i kwalifikacji.

 

CO ZAPEWNIA ORGANIZATOR UCZNIOM?

  1. przejazd w obie strony
  2. zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych z łazienką i TV
  3. pełne wyżywienie w miejscu pobytu (4 posiłki dziennie); do dyspozycji uczestników oddany będzie również na każdym piętrze 1 aneks kuchenny. Internat znajduje się na terenie ośrodka praktyk.
  4. dla każdego uczestnika zostanie wykupione ubezpieczenie zagraniczne
  5. niezbędne materiały do odbycia praktyki, a tym samym do wykonania produktów końcowych
  6. zakup środków i pomocy dydaktycznych

 

CZY PO POWROCIE Z PRAKTYKI PROJEKT JEST ZAKOŃCZONY?

Nie, projekt trwa do czerwca 2011 roku, a zakończy go podsumowanie w budynku Zespołu Szkół Zawodowych, na które zostaną zaproszeni między innymi: pracodawcy, przedstawiciele władz lokalnych, przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych oraz przedstawiciele strony przyjmującej, tj. partnera projektu.


KTO UDZIELA INFORMACJI NA TEMAT PROJEKTU?

Koordynatorami projektu i jego autorkami są pani Joanna Marcinkowska oraz pani Magdalena Jasik-Wiśniewska, pan Tymoteusz Wiśniewski.