Dzień po Święcie Odzyskania Niepodległości uczniowie naszej szkoły w godzinach popołudniowych spotkali się by namalować plakaty poświęcone reklamie dwóch konkursów historycznych.
Pierwsze plakaty dotyczyły Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim "Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej", który zaplanowany został na 17 listopada 2008 roku.
Kolejne plakaty reklamują IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim 1918 - 1919, organizowany przez Zespół Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu, ma on odbyć się 25 listopada 2008 roku.
Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, w czasie pracy rozmawiano również na tematy dotyczące 90 rocznicy Powstania Wielkopolskiego.
Mistrzami malarstwa okazali się Szymon Kucharski, Krystian Czudak z klasy II TL, Michalina Iwanowicz z klasy II LP, Anita Malińska z klasy IV TE b, dokonania naszych artystów sfotografował Jarosław Piotrowski z klasy III TE a.