Dnia 28 maja 2008 w ramach realizacji projektu edukacyjnego uczniowie ZSZ wraz z opiekunami udali się na wycieczkę edukacyjną "Miejsca pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918 - 1919 oraz pracy organicznej na terenie Gostynia".
Podczas wycieczki miejsca pamięci sfotografowano, autorami zdjęć byli Krzysztof Wierzyk, Mikołaj Twardosz i Jakub Podgórski. Fotografie uczniów zostały wykorzystane do ekspozycji w gablocie na ul. Tuwima, która przedstawia pomniki pamięci związanej z tematem wycieczki.
Ekspozycja powstała dnia 10 czerwca 2008 roku a jej autorami byli: Karolina Szymurek, Kamila Poznańska, Milena Jarożek, Angelika Zielińska i Jarosław Piotrowski.