REGULAMIN REKRUTACJI

„Mobilni stażyści"

Postanowienia ogólne

1. Niniejszy Regulamin określa zasady rekrutacji uczestników oraz zasady uczestnictwa w projekcie pt: "„Mobilni stażyści", finansowanego ze środków programu Erasmus+.
  2. Projekt został przygotowany w celu umożliwienia uczniom zdobycia i doskonalenia kompetencji zawodowych poprzez szkolenia i doświadczenia w wymiarze międzynarodowym. Projekt międzynarodowego stażu umożliwi uczestnikom praktyczne wykorzystanie w rozwoju zawodowym i osobistym zdobytej wiedzy i umiejętności, zwiększy motywację do samodoskonalenia zawodowego oraz przyczyni się do podwyższenia aspiracji zawodowych i osobistych
  3. Udział w projekcie ma na celu:
    • podniesienie kwalifikacji zawodowych uczestników projektu,
    • odbycie dwutygodniowego stażu w ośrodku UAZ we Frankfurcie nad Odrą oraz w Berufsbildungszentrum w Nordhausen.

Warunki uczestnictwa w projekcie

1. Uczestnikami projektu mogą być uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu.
  2. W celu wzięcia udziału w procesie rekrutacji należy wypełnić i własnoręcznie podpisać Formularz zgłoszeniowy”, a następnie przekazać go do Komisji Rekrutacyjnej.

Szczegółowa procedura rekrutacji

1. Organizację procesu rekrutacji przeprowadzi czteroosobowa komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora szkoły.
  2. Rekrutację właściwą poprzedzą działania informacyjno-promocyjne w postaci informacji zamieszczanych na tablicy ogłoszeń w szkole, na stronie internetowej szkoły oraz na profilu Facebook szkoły.
  3. W trakcie rekrutacji zapewniony zostanie równy dostęp do uczestnictwa w projekcie kobiet i mężczyzn, uczniów Zespołu Szkół Zawodowych.
  4. Rekrutacja do projektu odbędzie się w następujących etapach:
    a) Powołanie przez Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu komisji rekrutacyjnej.
    b) Poinformowanie potencjalnych uczestników o założeniach projektu oraz warunkach udziału - organizowanie spotkania informacyjnego dla potencjalnych uczestników projektu,
    c) Przeprowadzenie rekrutacji:
    - przyjmowanie i weryfikacja formalna formularzy zgłoszeniowych – koordynatorzy projektu,
    - kwalifikacja uczestników projektu zgodnie z ustalonymi kryteriami wyboru - komisja rekrutacyjna.
  5. Komisja Rekrutacyjna wybierze osoby, które w największym stopniu spełniają kryteria uczestnictwa:
    • karta zgłoszenia z uzasadnieniem, dlaczego uczeń chce wziąć udział w praktyce – od 0 d0 5 punktów
    • ocena frekwencji na zajęciach w I semestrze roku szkolnego 2021/2022- 5p= 100%-98,5% ; 4p=98,4%-96%; 3p=95,9%-93%; 2p=92,9%-89%; 1p=88,9%-86% 0p=87,9% i mniej
    • test kompetencji językowych – od 0 do 20 punktów
    • ocena z zachowania w I semestrze roku szkolnego 2021/2022 -wzorowe-5p, bardzo dobre 4p, dobre 3p, poprawne 2p, nieodpowiednie 1p, naganne 0p.
  6. W przypadku kiedy kilka osób uzyska tę samą liczbę punktów, przeprowadzona zostanie dodatkowa rozmowa kwalifikacyjna.
  7. Poinformowanie kandydatów o wynikach naboru nastąpi przynajmniej miesiącem przed terminem wyjazdu na staż.7.Każdy kandydat ma prawo odwołać się od decyzji Komisji rekrutacyjnej w terminie 7 dni od ogłoszenia listy. Komisja rekrutacyjna ma obowiązek rozpatrzenia każdego odwołania w ciągu dwóch dni i w przypadku decyzji pozytywnej – zmiany wyników rekrutacji.
  8. Komisja stworzy listę rezerwową kandydatów spełniających kryteria rekrutacji. Będą oni kwalifikowani w sytuacji rezygnacji uczestników zakwalifikowanych w pierwszym terminie.

1. Zawarcie z uczestnikami projektu umowy.
  2. Uczestnikiem projektu zostaje osoba, która została zakwalifikowana do uczestnictwa w projekcie przez komisję rekrutacyjną i podpisała umowę.
  3. Odmowa jej podpisania jest równoznaczna z brakiem możliwości udzielenia wsparcia w ramach projektu.
  4. Dodatkowym warunkiem uczestnictwa jest podsiadanie ważnego unijnego certyfikatu Covid
  5. Rezygnacja uczestnika z udziału w projekcie jest możliwa bez konsekwencji, przed podpisaniem umowy
  6. W przypadku rezygnacji uczestników z udziału w projekcie dopuszcza się możliwość rekrutacji z listy rezerwowej poza ustalonymi wyżej terminami rekrutacji, z zachowaniem terminów realizacji pozostałych działań
  7. Każda zakwalifikowana osoba zobowiązana jest w ramach zaplanowanych działań projektowych do wzięcia udziału w przygotowaniu językowo-kulturowym i pedagogicznym.

Przedmiot projektu

Przedmiotem projektu jest uczestnictwo w stażu w następującej instytucji przyjmującej:

UAZ Bauwirtschaft

Am Erlendgrund 20