W dniu 27 października 2004 r. odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym chłopców.
Ogółem w Zespole Szkół Zawodowych zorganizowano 23 konkursy, imprezy i spotkania przy dużym zaangażowaniu nauczycieli.
Dnia 15 czerwca 2005 roku 17 członków Szkolnego Klubu Europejskiego wraz z opiekunami p. Moniką Kulczak, p. Emanuelą Kochman – Bazan i p. Anitą Woźniak udali się na rajd rowerowy po okolicach Gostynia.
Dnia 18 kwietnia 2005roku na stadionie OSiR w Gostyniu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Gostyńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkiej Atletyce. Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu reprezentowało 55 uczniów: 30 dziewcząt i 25 chłopców.
W dniu 14 kwietnia w auli budynku Zespołu Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu przy ul. Tuwima 44 odbyła się III Olimpiada Wiedzy Technicznej część druga - etap ustny.
W sobotę 9 kwietnia 26 osób zakwalifikowanych do finału IV Olimpiady Naukowej "CyberINDEKS" rywalizowało o atrakcyjne nagrody.
W dniu 1 kwietnia 2005r., o godz 10.30 w auli Zespołu Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu, w budynku przy ul. Poznańskiej 1, odbyła się trzecia edycja konkursu matematycznego „Matematyka liczy się w życiu”.
Pod takim hasłem dnia 21 marca 2005 r. młodzież naszej szkoły przywitała wiosnę. Z tej okazji o godzinie 10.40 w sali gimnastycznej przy ulicy Tuwima odbyła się impreza szkolna, na początku której Dyrektor szkoły mgr Władysław Terech przekazał symboliczny klucz przewodniczącej RSU.
17 marca o godz. 13.35 w auli budynku Zespołu Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich przy ul. Tuwima 44 odbyła się III Olimpiada Wiedzy Technicznej - etap pisemny.
Dnia 17 marca 2005 roku odbył się I Konkurs Logicznego Myślenia. Konkurs został zorganizowany przez nauczycielki matematyki naszej szkoły. Do rywalizacji zgłosiło się 30 uczniów.
Dnia 15 marca 2005 roku klasy maturalne naszej szkoły wyjechały na Jasną Górę. Celem pielgrzymki było uczestniczenie we Mszy Świętej odprawionej w intencji maturzystów przed Cudownym Wizerunkiem Matki Bożej.
Dnia 7 lutego 2005 przy ulicy Poznańskiej w sali nr 109 odbyło się spotkanie SKE. Członkowie klubu wzięli udział w zajęciach warsztatowych o tematyce europejskiej przygotowanych przez opiekunów.