Wyróżnienie dla pisma uczniów ZSZ "SCHIZOL" w XIII Ogólnopolski Konkurs Czasopism Szkolnych o "Pałuckie Pióro 2006".
W ramach realizacji zadania - prowadzenie edukacji europejskiej, zdobywanie wiedzy o krajach europejskich - uczestnicy SKE, dnia 13.06.2006r. wyjechali do Warszawy.
28 kwietnia 2006 o godzinie 14.00 w auli ZSZ przy ulicy Tuwima odbyło się uroczyste zakończenie roku klas maturalnych.
W dniu 25 kwietnia 2006 roku odbył się szkolny konkurs „Księgowy roku”. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy ekonomicznej, nabycie umiejętności praktycznego jej wykorzystania, rozwijanie współzawodnictwa.
W dniach 20,21,22 kwietnia 2006r. uczniowie ZSZ w Gostyniu, przede wszystkim uczniowie klas III TEa oraz III TEb uczestniczyli w wycieczce do Srebrnej Góry.
W dniu 21 kwietnia 2006 roku w biurze Platformy Obywatelskiej przy ulicy Zwierzynieckiej 13 w Poznaniu, odbyło się podsumowanie konkursu "Poznański Czerwiec '56 - 50 lat później".
W dniach 7-9 kwietnia 2006 roku w Zaniemyślu odbył się biwak, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły – zarówno z klas szkoły średniej jak i zasadniczej szkoły zawodowej.
W dniu 8 kwietnia 2006 roku w Poznaniu odbył się finał piątej edycji Olimpiady Naukowej CyberIndeks organizowanej przez Wyższą Szkołę Komunikacji i Zarządzania pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
Dnia 6.04.06 przeprowadzony został konkurs ,,Savoir - vivre''. Udział wzieły trzyosobowe zespoły klas IV Technikum Handlowego i III Technikum Ekonomicznego.
W dniach od 13 lutego do 3 kwietnia 2006 roku odbył się konkurs na pracę pisemną na temat: „Jakie są przyczyny bezrobocia i co może je skutecznie zmniejszyć?” organizowany przez Narodowy Bank Polski we współpracy z Centralnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli,
Dnia 3 kwietnia 47 osobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami udała się na jednodniową wycieczkę Międzynarodowe targi samochodowe do Lipska.
Dnia 21 marca 2006 r. o godzinie 10.40 w sali gimnastycznej przy ulicy Tuwima odbyła się impreza szkolna pod hasłem: Z wiosną w Europie podczas której można było zobaczyć: