W ramach Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości w dniach od 9 stycznia do 26 marca 2007 r. odbył się konkurs „Moje finanse – Z klasy do kasy”, który był prowadzony za pośrednictwem strony internetowej www.gazeta.pl/zkdk i na łamach lokalnych dodatków „Gazety Wyborczej”.
Dnia 17.02.2007 r. członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego pod opieką Joanny Marcinkowskiej, Anity Woźniak oraz Moniki Kulczak uczestniczyli w uroczystym otwarciu wystawy pt. „Uzbrojenie i umundurowanie żołnierza polskiego”.
Dnia 22 października 2007 r. w obu budynkach Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej.
Dnia 9. lutego 2007, w Zespole Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich, odbył się „Szkolny konkurs wiedzy elektrotechnicznej i elektronicznej”. Konkurs przeprowadzono w auli budynku przy ul. Tuwima 44.
Dzień 14 lutego to oczywiście „Dzień zakochanych”. Z tej okazji Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała w naszej szkole WALENTYNKOWĄ POCZTĘ.
20 października br. odbył się w Zespole Szkół Zawodowych szkolny etap Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej.
Dnia 29 marca w Ośrodku Doskonalenia Zawodowego "ATC" Spółka Cywilna w Gostyniu przy ul. Lipowej odbył się Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny.
W dniu 30 maja 2007r. o godzinie 950 w Zespole Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu odbył się IV Turniej Młodych Fizyków.
Dnia 11 maja 2007 uczniowie klas II TM/TH i II A uczestniczyli w POZNAŃSKICH SPOTKANIACH MOTORYZACYJNYCH w Poznaniu odbywających się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
dniu 14 marca 2007 r. w hali sportowej przy Gimnazjum nr 1 w Gostyniu odbyły się II Powiatowe Targi Edukacyjne pod patronatem Starosty Gostyńskiego, zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Gostyniu przy współpracy ze szkołami powiatowymi.
W dniu 28 marca 2007 roku odbył się szkolny konkurs „Sprzedawca roku”. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy ekonomicznej, nabycie umiejętności praktycznego jej wykorzystania, rozwijanie współzawodnictwa.