25 kwietnia w auli ZSZ przy ulicy Tuwima odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych. Podczas spotkania obecni byli: Maciej Marcinkowski – dyrektor szkoły, wicedyrektorzy, kierownik szkolenia praktycznego, wychowawcy, nauczyciele, pedagodzy oraz absolwenci.
Dnia 14 marca 2008 roku w obu budynkach szkolnych Zespołu Szkół Zawodowych odbyły się wybory uzupełniające do Rady Samorządu Uczniowskiego.
Uczniowie z Szkolnego Klubu Europejskiego Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu odwiedzili we wtorek 29 kwietnia 2008 r. Urząd Miejski.
W dniu 26 lutego 2008 r. członkowie Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości przy Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu wzięli udział w szkoleniu na temat: „Budowanie wizerunku firmy jako bazowego narzędzia kontaktu z klientami”.
Dnia 12. marca 2008, w Zespole Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich, odbył się „Szkolny konkurs wiedzy elektrycznej”.
Konkurs przeprowadzono w auli budynku przy ul. Tuwima 44.
W dniach 4-6.01.2008 r. uczniowie Michał Kwaśniewski (kl.II THA) i Dariusz Łuczak (kl. IV TEA) wzięli udział w eliminacjach centralnych II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Bankach "Kredyt Bankowy", który odbył się w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.
W dniu 26 listopada 2007 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu odbył się etap szkolny II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Bankach – „Kredyt bankowy”.
Zespół Szkół Zawodowych został zgłoszony do udziału w Olimpiadzie wiedzy o Unii Europejskiej. Konkurs ten organizowany jest przez Uniwersytet Szczeciński.
4 kwietnia w Ośrodku Doskonalenia Zawodowego "ATC" Spółka Cywilna w Gostyniu przy ul. Lipowej odbył się Powiatowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny.
Zespół Szkół Zawodowych został zgłoszony do udziału w I Młodzieżowym Turnieju Mechanicznyme. Konkurs ten organizowany jest przez Zespół Szkół Technicznych w Płocku.
4 grudnia 2007 roku w Kinie pod Kopułą odbyło się uroczyste rozdanie nagród konkursów zorganizowanych przez Gostyńskie Towarzystwo Historyczne.
14 marca w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Gostyniu odbyły się III Powiatowe Targi Edukacyjne. Ofertę edukacyjną zaprezentowały szkoły ponadgimnazjalne naszego regionu.
W II półroczu roku szkolnego 2007/2008 – w kwietniu został ogłoszony konkurs biblioteczny pn. POLSKIE SYMBOLE NARODOWE.