Uczniowie naszej szkoły biorący udział w ogólnopolskim programie „Mam haka na raka”, której celem jest promowanie profilaktyki nowotworowej dnia 10 czerwca 2011r uczestniczyli na Gali Finałowej w Warszawie podsumowującej 4 edycje programu.
10 czerwca 2011r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu miała miejsce dziesiąta edycja Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej „Piosenka nie zna granic”.
Dnia 1 czerwca 2011 roku odbyło się spotkanie dla uczennic ZSZ, które poprowadziła Pani Magdalena Rajewska – Pełnomocnik Burmistrza ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Ponad 50 tysięcy euro pozyskał Zespół Szkół Zawodowych na realizację drugiego projektu w ramach programu Leonardo da Vinci.
Dwóch uczniów Zespołu Szkół Zawodowych – Rafał Gorcki i Adrian Kotus, miało okazję wziąć udział w XVII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.
W dniu 25 maja 2011 roku odbył się szkolny konkurs „Sprzedawca roku”. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy handlowej, nabycie umiejętności praktycznego jej wykorzystania, rozwijanie współzawodnictwa.
Dnia 27 maja 2011 roku odbył się coroczny, Wielkopolski Konkurs Teologiczny, związany z osobą wielkiego, już błogosławionego Jana Pawła II. Tym razem temat brzmiał: "Jan Paweł II nauczycielem i wychowawcą młodzieży".
Drużyna Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu w składzie Magdalena Mróz i Łukasz Kędzia wygrała konkurs wiedzy o odnawialnych źródłach energii, odbywający się podczas Green Maj Power 2011 w Poznaniu.
Tuż przed wyjazdem na Wiejską, 42 młodych posłów na Sejm Dzieci i Młodzieży spotkało się 30 maja z posłanką Bożeną Szydłowską, wojewodą Piotrem Florkiem i wicekurator oświaty Hanną Rajcic-Mergler.
Dnia 18 maja 2011 r w Kinie „Pod Kopułą” odbyło się spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka Panem Markiem Michalakiem, Senator Rzeczypospolitej Polskiej Panią Małgorzatą Adamczak.
Dnia 21 maja 2011 roku Zespół Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu zorganizował drugą grę miejską pt.: „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród...”- młodzi w naszej Małej Ojczyźnie”.