Zespół Szkół Zawodowych zorganizuje zagraniczne staże.

Pierwsze pieniądze pozyskane na terenie powiatu gostyńskiego w ramach nowego okresu programowania Unii Europejskiej na lata 2014 – 2020 trafią do Zespołu Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu. Szkoła po raz 4 znalazła się w gronie najlepiej ocenionych placówek w kraju i otrzymała ok. 130 000 zł  (31,596 Euro) z Programu Erasmus+ na realizację kolejnego projektu dla uczniów. Zajęliśmy 75 miejsce wśród 599 złożonych wniosków.

Projekt pod nazwą „JA SIĘ UCZĘ- TY SIĘ BAWISZ- ZAGRANICZNY STAŻ DLA UCZNIÓW”  skierowany jest do uczniów uczących się w zawodach ślusarz, stolarz, lakiernik oraz technik mechatronik. Grupa 20 uczniów w marcu 2015 roku wyjedzie na dwutygodniowe praktyki do Frankfurtu nad Odrą. Produktem końcowym ich stażu będą zabawki edukacyjne wykonane z drewna z elementami metalowymi, m.in. przeplatanki zręcznościowe, trójwymiarowe klocki drewniane, gry zręcznościowe, labirynty. Zabawki trafią do Domu Dziecka w Bodzewie oraz placówek edukacyjnych na terenie powiatu gostyńskiego. Cały projekt finansowany jest ze środków unijnych w ramach nowego programu Erasmus+.