Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu realizuje projekt z Programu ERASMUS + KA1 - Mobilność edukacyjna pt: ’’Europejski staż zawodowy uzupełnieniem wiedzy nabytej w Polsce”.

Projekt dotyczy realizacji sześciu 3-tygodniowych staży dla 16-osobowych grup młodzieży uczącej się w II i III klasach szkół zawodowych w zawodach stolarz, instalator sanitarny, mechanik i elektromechanik pojazdów samochodowych oraz fryzjer.

Organizacjami współpracującymi w ramach projektu są; Zespół Szkół Ochrony Środowiska w Lesznie (ZSOŚ), Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu (ZSB), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnym nr 3 w Gnieźnie (ZSP), Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu (ZSZ) oraz Zespół Szkół Odzieżowych w Poznaniu (ZSO).

Uczniowie mechaniki pojazdowej z ZSZ w Gostyniu zrealizują jeden staż w terminie od 01-21 10 2017 w Centrum Kształcenia w Hennickendorf należącym do Izby Rzemieślniczej we Frankfurcie nad Odrą Region Brandenburgia Wschodnia.

Dzięki realizacji niniejszego projektu polscy uczniowie:

• skorzystają z potencjału technicznego niemieckiego centrum kształcenia;
  • pogłębią znacznie wiedzę i umiejętności zawodowe oraz staną się fachowcami lepiej
    przygotowanymi do wykonywania zawodu;
  • poprawią umiejętności językowe i interkulturowe;
  • będą lepiej przygotowani do egzaminu czeladniczego;
  • uzyskany na zakończenie dokument „Europass Mobilność” ułatwi znalezienie zatrudnienia.

Realizacja projektu wpłynie także na poprawę współpracy instytucjonalnej organizacji partnerskich i kontynuację wspólnych przedsięwzięć.