W gostyńskim Zespole Szkół Zawodowych rywalizowali uczniowie szkół podstawowych i średnich w VII Powiatowym Konkursie Języków Obcych pod patronatem Starosty Gostyńskiego.

W środę 15 marca do zmagań przystąpiło 70 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe z Gostynia, Piasków, Skoraszewic, Pępowa, Kunowa, Pudliszek, Daleszyna, Siemowa, Ponieca i Starej Krobi oraz placówki ponadpodstawowe: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi oraz Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu.

Zmierzyli się oni z testem językowym w kategorii języka angielskiego oraz języka niemieckiego.

Celem konkursu jest przede wszystkim popularyzacja nauki języków obcych, rozwijanie umiejętności komunikacji językowej wśród uczniów oraz propagowanie zasad zdrowej rywalizacji. Współorganizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu.

Poziom rywalizacji i umiejętności językowych był niezwykle wysoki. Zwycięzcom w każdej kategorii wiekowej i językowej dyplomy i nagrody wręczyli Starosta Gostyński Robert Marcinkowski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu Maciej Marcinkowski.

W kategorii szkół podstawowych z języka angielskiego:

III  miejsce – Marta Biskup – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Gostyniu

II miejsce – Jan Peda – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gostyniu

I miejsce – Julia Klak – Szkoła Podstawowa w Piaskach

W kategorii szkół ponadpodstawowych z języka angielskiego:

III miejsce – Karolina Krzyżostaniak – ZSO w Gostyniu

II miejsce – Klaudia Wiza – ZSR w Grabonogu

I miejsce – Marta Pospiech – ZSO w Gostyniu

W kategorii szkół podstawowych z języka niemieckiego:

III miejsce – Zofia Grześkowiak – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Gostyniu

II miejsce – Blanka Olejnik – Szkoła Podstawowa w Skoraszewicach

I miejsce – Martyna Rajewska – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Gostyniu

W kategorii szkół ponadpodstawowych z języka niemieckiego:

III miejsce – Mikołaj Andrzejewski – ZSO Gostyń

II miejsce – Mateusz Nowaczyk – ZSO Gostyń

I miejsce – Maksymilian Pawłowski – ZSO Gostyń

Gratulacje dla Wszystkich uczestników, opiekunów i zwycięzców!