Drużyna Zespołu Szkół Zawodowych w składzie Kamil Bryl, Joachim Różalski oraz Aleksander Wajs (wszyscy klasa IV TAp) brała udział w etapie powiatowym Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

Konkurs odbył się 28 kwietnia a terenie ATC Ośrodka Doskonalenia Zawodowego i Szkolenia Kierowców w Gostyniu na ul. Lipowej.

Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy, Komendę Główną Policji, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. Turniej ma na celu popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego oraz propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Konkurs składał się z dwóch etapów podobnych do egzaminu zdawanego na prawo jazdy. Zawodnicy w pierwszej części rozwiązywali test z zakresu przepisów ruchu drogowego, historii motoryzacji oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Drugi etap sprawdzał umiejętności praktyczne jazdy samochodem. Rywalizację oceniano indywidualnie oraz drużynowo. Niestety nasi reprezentanci nie zajęli czołowych miejsc.