Uczniowie z rocznika 2019 dołączyli w piątek 28 kwietnia do grona absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych. W tym dniu odbyła się uroczystość wręczenia świadectw.

Uczniowie obecnych klas czwartych przygotowali program artystyczny, w którym przedstawili potrójnego pecha tegorocznych absolwentów. To był ostatni rocznik szkół gimnazjalnych, rocznik, który trafił do przepełnionych szkół średnich z pierwszymi absolwentami ośmioletniej szkoły podstawowej, wreszcie rocznik, który prawie 2 lata uczył się w systemie zdalnym.

Tak naprawdę jednak nie mieli pecha. Mieli dużo szczęścia, że znaleźli się w tym miejscu i w tym czasie. Uroczystość była zwieńczeniem czteroletniej nauki. Słowa pożegnania skierowali do absolwentów dyrektor szkoły Maciej Marcinkowski, starosta gostyński Robert Marcinkowski oraz Przewodniczący Rady Rodziców Dariusz Pawlaczyk.

Akademia była także okazją do podziękowania dla rodziców, którzy wspierali swoje dzieci w  edukacyjnych zmaganiach.  Dyrektor wręczył dyplomy, nagrody i listy pochwalne.

Wszystkim Absolwentom składamy życzenia zdania matury oraz spełniania marzeń w dorosłym życiu!

foto: Alexa Marcinkaniec
video: Łukasz Orpel