Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechnienia ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych.

W Polsce ten dzień obchodzimy 1 czerwca. W naszej szkole proponujemy w tym dniu zorganizować „Dzień bez Plecaka”, w którym wszyscy chętni uczniowie przychodzą bez plecaków i toreb. Zabawa polega na tym, by jednocześnie przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory. Liczy się pomysłowość i spryt – książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można spakować w dowolny, zabawny sposób.

W czwartek - właśnie 1 czerwca specjalnie powołane komisje w obu budynkach szkoły wybiorą osobę, która wykaże się humorem i kreatywnością (komisja sprawdzać będzie, czy zeszyty i podręczniki znajdują się w „nowym spakowaniu”).

Odbywać się to będzie:

- w budynku przy ul. Poznańskiej w auli w czasie przerw – 10:35 - 10:45, 11:30 - 11:45, 12:30 - 12:40,

- w budynku przy ul. Tuwima w auli w czasie przerw – 10:35 - 10:45, 11:30 - 11:45, 12:30 - 12:40.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody ?

Liczymy na Waszą kreatywność. Zapraszamy do zabawy