19 marca br. w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu odbył się finał XVII Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej im. Elżbiety Połczyńskiej.

W tegorocznym finale znalazło się 46 uczniów ze szkół ponadpodstawowych  z 16 powiatów województwa wielkopolskiego. Nie zabrakło w nim naszych uczniów.

Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu reprezentowały laureatki etapu powiatowego Olimpiady - uczennice Julia Duda, Otylia Frąckowiak i Zuzanna Mandzyn. Dziewczyny musiały zmierzyć się z 75 pytami testowymi, na rozwiązanie których miały 75 minut.  Wszystkie uczennice  wykazały się dobrą znajomością prawa konsumenckiego. Największą ilość punktów zdobyła Zuzanna Mandzyn, która w wyniku dogrywki znalazła się tuż za podium laureatów i wyróżnionych finalistów.

XVII Wielkopolską Olimpiadę Wiedzy Konsumenckiej objęli patronatami Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Organizatorami konkursu byli: Delegatura UOKiK w Poznaniu, samorząd województwa wielkopolskiego, poznański oddział Federacji Konsumentów, Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej, powiatowi i miejscy rzecznicy konsumentów.