Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Tradycyjny sad”. Jest to ogólnopolski projekt edukacyjny organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

Został on stworzony z myślą o poznaniu sadowniczego dziedzictwa Polski oraz restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego mini sadu złożonego z pięciu drzew – w naszym przypadku z jabłoni. Organizatorzy wymagają prowadzenie sadu w sposób naturalny, by nie zaszkodzić środowisku.

Uczniowie naszej szkoły, dokładnie klasy 1TA podjęli się tego zadania. Znaleźli miejsce na szkolnym placu przy budynku na ul. Tuwima. Został stworzony zespół pod nazwą „Jabłkowa osada” i opiekunem jest Pani Kamila Dembowa-Lis.

Co jakiś czas będą pojawiać się aktualizacje jak idzie naszym sadownikom.