W czwartek 21 kwietnia 2023r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu przeprowadzone zostały powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

Naszą szkołę reprezentowali Oliwia Karolczak (4TDp), Michał Wrona (IVTAp) oraz Filip Kajoch (IVTAp). Oliwia zajęła 3 miejsce. Celem Turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ratownictwa, ochrony przeciwpożarowej, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Turniej rozgrywano w trzech grupach wiekowych: grupa I szkoły podstawowe klasy I-IV, grupa II szkoły podstawowe klasy V-VIII i grupa III szkoły ponadpodstawowe. Konkurs został podzielony na dwa etapy. W pierwszym etapie uczestnicy odpowiadali na pytania testowe z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Do drugiego etapu finałowego zakwalifikowano po 5 uczestników z każdej grupy wiekowej. W tym etapie uczestnicy odpowiadali ustnie na wylosowane zestawy pytań. Jedno pytanie dotyczyło omówienia przypisanego do zestawu pytań sprzętu pożarniczego.