Uczniowie klasy 4TEP mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do huty szkła, gdzie mogli zobaczyć na własne oczy, jak odbywa się proces produkcji szkła.

Na początku pracownicy huty ukazali klasie surowe materiały, które są wykorzystywane do tworzenia szkła, m.in. piasek, wapno, sodę i inne dodatki. Następnie uczniowie obserwowali, jak surowce te były topione w wielkich piecach szklarskich w temperaturze ponad 1500 stopni Celsjusza.

Po stopieniu, materiał był formowany przez specjalne maszyny, aby uzyskać pożądany efekt końcowy. Na zakończenie wycieczki, klasa miała okazję zapoznać się z procesem sitodruku na butelkach.

Wycieczka ta była dla klasy nie tylko niezwykle ciekawym doświadczeniem, ale również pozwoliła im na poznanie tajników produkcji szkła i technik sitodruku na butelkach oraz lepszego zrozumienia pracy ludzi związanych z tą sztuką.