Zuzanna Mandzyn oraz  Kacper Pakosz z klasy 3TC reprezentowali naszą szkołę w finale regionalnym X edycji konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp „Poznaj swoje prawa w pracy”.

Konkurs odbył się 2 marca 2023 r. w Salonie Mickiewicza Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Do rozgrywki finałowej w 2023 r. przystąpiło 33 uczniów reprezentujących 17 szkół ponadpodstawowych. Młodzież rozwiązywała test wiedzy z zakresu przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej.

Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Państwowej Inspekcji Pracy „Kultura bezpieczeństwa” i jest formą popularyzacji tego programu oraz sprawdzeniem jego efektywności zarówno dla szkół jak i uczniów. Jego celem jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadpodstawowych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy, a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy.

W komisji konkursu, zasiedli przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu, Starszy Wizytator z Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Wydział Rozwoju Edukacji - Renata Jocz oraz Zastępca Dyrektora Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu - Wiesław Ratajczak.

Wręczając nagrody Paweł Ciemny, Okręgowy Inspektor Pracy w Poznaniu, zwrócił uwagę na wysoki i wyrównany poziom prezentowany przez uczestników, a także znaczenie konkursów popularyzujących zagadnienia bhp wśród młodzieży.

Naszym uczniom nie udało się zdobyć podium i zakwalifikować do etapu centralnego. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.