15 listopada 2022 roku grupa uczniów naszej szkoły w 50-osobowym składzie odbyła podróż do Poznania w celu obejrzenia przestawienia "Wesele" w reżyserii Mikołaja Grabowskiego w Teatrze Nowym.

Jak o samym dziele w jednym z wywiadów rzekł reżyser: „WESELE trzeba traktować jak ironiczną syntezę, diagnozę polskości i – powiedzmy górnolotnie – polskiej duszy. Tekst o wieczystym podziale, choć napisany wierszem, mówi do nas współczesnym, często potocznym językiem, o sprawach starych jak ten kraj." Wyjazd był dla uczniów wspaniałą możliwością obcowania z kulturą.