W dniu 12 i 13 października 2017 r. odbyło się spotkanie uczniów klasy 3 Technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista i klasy 2A Zasadniczej Szkoły Zawodowej z pracownikami Banku Zachodniego WBK SA w Gostyniu.

Tematem spotkania było „Bezpieczne bankowanie”. Celem spotkania było przybliżenie młodzieży tematyki związanej z bezpieczeństwem podczas korzystania z bankomatu, wpłatomatu oraz z karty.

Młodzież miała również okazję poznać sposoby na bezpieczne korzystanie z bankowości mobilnej, zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z banku w komputerze, telefonie oraz z infolinii. Uczniowie mogli także zadawać pytania, na które chętnie odpowiadali goście. Tematyka spotkania bardzo zainteresowała uczniów. Niestety nie wszyscy użytkownicy bankowości internetowej mają świadomość, jak ważne jest ich praktykowanie. Wystarczy chwila nieuwagi, a nasze oszczędności mogą szybko stopnieć, dlatego wiadomości, które uczniowie zdobyli podczas lekcji były bardzo cenne. Organizatorami spotkania były Anna Bugzel i Kinga Szymczak.