Wiemy już, kto pojedzie do Poznania na II etap Ogólnopolskiej Olimpiady o Ubezpieczeniach Społecznych.

Są to ekonomistki z III klasy: Katarzyna Miedzińska i Agnieszka Pluta oraz z IV klasy: Zuzanna Szymczak. Etap szkolny Olimpiady pn. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” odbył się 27 listopada 2017r. i wzięło w nim udział 11 uczniów z III i IV klasy Technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista, handlowiec, organizacji reklamy.

Młodzież, w ciągu 30 minut musiała rozwiązać test składający się z 20 pytań jednokrotnego wyboru. Zagadnienia dotyczyły świadczeń emerytalnych, rentowych, rehabilitacyjnych itp. oraz obowiązków pracodawcy w zakresie ubezpieczeń społecznych.

Olimpiada jest jednym z elementów programu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Organizatorem programu jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. „Lekcje z ZUS” mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w II etapie.