Jak doskonale pamiętacie pod tym właśnie hasłem: KROPLA  KRWI  DAREM ŻYCIA 28 września 2017r. w naszej szkole przy ulicy Tuwima zorganizowano wolontariat krwiodawstwa.

Trudno było nie zauważyć ogromnego zaangażowania uczestników, wtedy jeszcze przyszłych, a dziś już honorowych krwiodawców krwi. Wśród dawców krwi byli  uczniowie technikum oraz zasadniczej szkoły zawodowej. Tego dnia oddano ok. 11 435 ml krwi.

Gratuluję wszystkim naszym uczestnikom i cieszę się, że jesteśmy świadomi, iż krew ludzka to płynna tkanka ustrojowa, której mimo dużego postępu nie udało się jeszcze zastąpić żadną inną substancją

Jeżeli krew jest niezastąpionym źródłem życia, a wystarczy jej czasem przysłowiowa kropla, warto  chyba kontynuować próbę ratowania życia. Wartość krwi doceniamy najczęściej w obliczu tragedii swoich bliskich, lub gdy dzięki niej sami wracamy do zdrowia. Oddanie krwi jest największym dowodem ludzkiej solidarności i miłości.

Wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękuję.

Agnieszka Włodarczak, pielęgniarka