Za nami długie miesiące zmagań z nauką. Był to czas wytężonej pracy, czas małych i dużych sukcesów, podejmowania nowych wyzwań. 22 czerwca oficjalnie pożegnaliśmy rok szkolny 2017/2018.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego zgromadziła dyrekcję, nauczycieli, uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu oraz zaproszonych gości. Galę zaszczycili swoją obecnością:

Pan Czesław Kołak, Wicestarosta Gostyński,

Pan Marian Tyrzyk, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Gostyniu,

Ks. Kanonik Przemysław Maciejewski,

Pan Roman Sobecki, Przewodniczący Rady Rodziców ZSZ w Gostyniu.

Ceremonia rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu narodowego, a następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły Pan Maciej Marcinkowski, podkreślając w swoim przemówieniu dumę z uczniów osiągających znakomite wyniki w nauce oraz biorących udział w rozmaitych konkursach i przedsięwzięciach, podczas których reprezentują i promują szkołę.

Najpilniejsi i najzdolniejsi otrzymali oczywiście świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy w uznaniu za szczególne osiągnięcia w olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych.

Sukcesów najwybitniejszym uczniom pogratulował również Pan Roman Sobecki, Przewodniczący Rady Rodziców ZSZ, wręczając nagrody ufundowane w kilku kategoriach:

• Najlepszy Uczeń – nagrodę otrzymał Eryk Andrzejewski z klasy IIITD, wytypowany tym samym do Stypendium Ministra.
  • Najlepszy Pierwszoroczniak –Kacper Grobelny z klasy ITA.
  • Najlepszy Sportowiec – ten tytuł w kategorii dziewcząt przyznano Aleksandrze Hoffmann z klasy ITD, a w kategorii chłopców Jędrzejowi Żelichowskiemu z klasy IITA.
  • Rada Rodziców doceniła również najbardziej aktywnych wolontariuszy: Kamila Przeniczkę, Macieja Janasa oraz Patrycję Świdurską.
  • Na szczególne uznanie zasłużyli uczniowie, którzy w ciągu całego roku wykazali się 100% frekwencją: Paweł Rozwora – kl. IVTD, Mikołaj Krzyżostaniak – kl. ITA, Kacper Kraśniewski – kl. ITA, Monika Biniasz – kl. IA, Filip Sobczak – kl. IA.
  • Dodatkowo, za najlepszą frekwencją klasy nagrodzono: uczniów kl. ITA (technikum) – 88,51% i kl. IA (szkoły branżowej) – 89,68 %.

Nie zabrakło też chwil wzruszenia. Dyrektor, grono pedagogiczne i uczniowie pożegnali kończące pracę w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu Panie Elżbietę Smyczyńską i Monikę Molinus, dziękując za wieloletnie zaangażowanie w pracę dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą, za cierpliwość i wyrozumiałość, zainteresowanie uczniowskimi problemami, za uśmiech, dobre słowo i wiedzę. Życzymy wspaniałych dni w życiu osobistym, by czas ocalił od zapomnienia wspólnie spędzone chwile. Dziękujemy za wzór owocnej, sumiennej i pełnej oddania pracy, z prośbą o zachowanie nas w sercu i pamięci.

Uczniom, natomiast, gratulujemy sukcesów i osiągnięć. Doceniamy Wasz entuzjazm oraz umiejętne wykorzystywanie szans i możliwości, jakie stwarza dla Was szkoła. Przed Wami czas wakacyjnego wypoczynku po roku wytężonej nauki. Cieszcie się w pełni każdą chwilą letniego wypoczynku!