Klasa 4 Technikum kształcącego w zawodzie technik mechatronik, wraz  z opiekunem, odbyła wycieczkę programową do Huty Szkła w Gostyniu.

Celem wycieczki nie było zwiedzanie zakładu i zapoznanie z procesem technologicznym produkcji szkła lecz odwiedzenie warsztatu elektromechanicznego. Na warsztacie tym uczniowie spotkali się z automatykami, którzy omówili zasadę działania silników, falowników, pokazali również wizualizację działania pieców szklarskich.

Po części teoretycznej uczniowie przystąpili do praktyki.  Demontowali  urządzenia, które wykorzystywane są przy produkcji szkła następnie dokonywali weryfikacji, które części są przydatne , a które nadają się do recyklingu. W czasie zajęć korzystali z doświadczenia pracowników i prowadzili z nimi dyskusje na temat rozbieranego sprzętu. Na zakończenie podziękowali pracownikom huty i potwierdzili że zajęcia były bardzo ciekawe. Wycieczka odbyła się 10 października, opiekunem młodzieży był Jarosław Bazan.