4 września w sali gimnastycznej w budynku szkoły przy ulicy Tuwima rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/2018.

Dyrektor szkoły pan Maciej Marcinkowski witając uczniów klas pierwszych mówił -"życzę Wam aby nauka w naszej szkole sprawiła Wasze oczekiwania, a wybrany przez Was zawód przynosił wiele satysfakcji podczas jego wykonywania. Niech wyniki uzyskane na koniec roku szkolnego przyniosą wiele satysfakcji Wam i Waszym rodzicom".

Na zakończenie życzył nauczycielom "aby nowi wychowankowie i uczniowie byli chłonni Waszej wiedzy, a praca z nimi przynosiła wiele satysfakcji i radości". W trakcie uroczystości nowi uczniowie usłyszeli o imprezach i zawodów, które miały miejsce w ubiegłym roku szkolnym. Podczas uroczystości obecni byli pan Marek Smektała - Naczelnik Wydziału Oświaty i  Spraw Społecznych, ks. Przemysław Maciejewski - proboszcz parafii Bł. Edmunda Bojanowskiego w Gostyniu oraz pani Beata Radojewska - przewodnicząca Rady Rodziców. Uroczystość zakończył występ wokalny uczennic naszej szkoły.