Paulina Zaremba, uczennica klasy czwartej Technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach

i znalazła się wśród 250 najlepszych uczniów z całej Polski przystępujących do konkursu. W olimpiadzie wzięło udział 11 uczniów z naszej szkoły z II i IV klasy Technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista  oraz z II i III klasy Technikum kształcącego w zawodzie technik organizacji reklamy.

Młodzież rozwiązywała test składający się z 30 pytań wielokrotnego wyboru, znajdujący się na stronie internetowej www.olimpiada.org.pl. Zakres tematyczny obejmował m.in. pojęcia związane z przedsiębiorczością, zarządzaniem firmą, marketingiem, zarządzaniem ludźmi, tworzeniem innowacyjnych rozwiązań.

Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy z zakresu szeroko rozumianej gospodarki i biznesu wśród młodych ludzi, zachęcanie do zwiększania nie tylko wiedzy o biznesie i innowacjach, ale także rozwijania praktycznych umiejętności, wskazanie możliwości pracy i rozwoju na krajowym rynku, budowanie dobrego wizerunku polskiej przedsiębiorczości wśród młodych ludzi, rozwijanie kreatywności, umiejętności rozwiązywania problemów oraz pracy w zespole. Organizatorem olimpiady było Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii z siedzibą w Łodzi.