Małgorzata Szymańska z klasy 3TE i Zuzanna Szymczak z klasy 4TD będą reprezentowały naszą szkołę w etapie regionalnym Konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp.

Konkurs odbył się 20 listopada 2017 r. i  wzięło w nim udział 11 uczniów z klas 2TB, 3TE, 4TC,4TD. Młodzież rozwiązywała test wiedzy z zakresu przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej składający się z 25 pytań. Zawodnicy na rozwiązanie testu mieli 30 minut.

Poziom uczniów był wyrównany, dlatego nie obyło się bez dogrywki, w wyniku której wyłoniono najlepszych. Dogrywka polegała na rozwiązaniu testu składającego się z 10 pytań. Czas przeznaczony na jego rozwiązanie wynosił 15 minut. O wyniku końcowym zdecydowała poprawność i czas rozwiązania testu.

Konkurs był zorganizowany w ramach programu edukacyjnego Państwowej Inspekcji Pracy pn. „Kultura bezpieczeństwa”. Jego celem była promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w II etapie.