Znamy już wyniki tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Tęcza”, którego tematem był „Świat w kolorach”.

Udział w konkursie polegał na wykonaniu indywidualnej (bez pomocy osób trzecich) pracy plastycznej. Praca mogła dotyczyć jednej lub kilku pór roku. Dopuszczalne były następujące formy prac indywidualnych:

- rysunek (format A4 lub A3) wykonany dowolną techniką,

- praca malarska (format A4 lub A3) wykonana dowolną techniką,

- wycinanka, wydzieranka, kolaż (format A4 lub A3) wykonany dowolną techniką,

- zestaw fotografii (3-5 zdjęć) dowolnego formatu.

Prace oceniało Jury powołane przez patronów naukowych Konkursu. Do konkursu przystąpiło 11 uczniów naszej szkoły.

Szkoła otrzymała imienną listę najlepszych wyróżnionych prac według ich kolejności. Najlepsi uczniowie w szkołach wyróżnieni zostali dyplomami i dodatkowo nagrodami książkowymi. Dyplom za wykonanie znakomitej pracy oraz nagrodę książkową otrzymała uczennica klasy czwartej Technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista – Zuzanna Szymczak. Natomiast dyplom wyróżnienia otrzymały uczennice Technikum kształcącego w zawodzie technik organizacji reklamy: Alicja Groszek i Agata Konury z klasy pierwszej, Katarzyna Olejniczak z klasy drugiej i Weronika Wawrzyniak z klasy trzeciej. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uznania.

Konkurs przeprowadzony był przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” – Ogólnopolskiego Organizatora Konkursu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!