Światowy Dzień Aids w tym roku w nasze szkole odbył się pod hasłem „Co musisz wiedzieć o HIV i AIDS”.

1 grudnia 2017r.mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu poświęconym chorym na AIDS. Prowadzącą spotkania była pani Lidia Zaremba pracownik Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Gostyniu. Słuchaczami byli uczniowie klas pierwszych i drugich technikum oraz branżowej szkoły pierwszego stopnia.

Podczas prelekcji poruszono następujące kwestie: W jaki sposób HIV przenosi się z jednej osoby na drugą? Czy osoby żyjące z HIV lub z AIDS mogą dalej pracować? Co należy zrobić z rozlana krwią lub innymi płynami ustrojowymi?