Dzień Edukacji Narodowej to szczególny czas życzeń, uśmiechów i wzajemnych uprzejmości, których doświadczyli uczestnicy uroczystej akademii, w szczególności czynni i emerytowani nauczyciele.

W tradycję Zespołu Szkół Zawodowych wpisał się fakt, iż właśnie podczas Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas pierwszych składają uroczyste ślubowanie, a starsi koledzy z życzliwością przyjmują ich do swego grona.

Dużo ciepłych słów wypowiedział dyrektor Maciej Marcinkowski, wspominając sukcesy uczniów i nauczycieli oraz dziękując za zaangażowanie w wiele cennych inicjatyw i wręczając okolicznościowe nagrody. Dyrektor podkreślił ciągłość tradycji kształcenia zawodowego w Gostyniu, dziękując panu Władysławowi Terechowi, byłemu dyrektorowi szkoły, oraz państwu Monice Bielce i Marianowi Tyrzykowi, przedstawicielom pracodawców.

Życzenia i podziękowania oraz zapewnienia o dalszej współpracy złożyli także pan Robert Marcinkowski, Starosta Gostyński, oraz pan Roman Sobecki, przewodniczący Rady Rodziców Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu. Dopełnieniem życzeń od  samorządu uczniowskiego były wręczane kwiaty oraz muzyczne i poetyckie dedykacje.