Dnia 11 czerwca 2018 r. odbyło się spotkanie uczniów klasy 1 Technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista i technik organizacji reklamy z pracownikami Banku Zachodniego WBK SA w Gostyniu.

Tematem pogadanki była „Bankowość internetowa i mobilna”. Podczas spotkania przybliżono młodzieży tematykę związaną z bezpiecznym korzystaniem z bankomatu, wpłatomatu oraz z karty płatniczej.

Przede wszystkim jednak uczniowie poznali sposoby bezpiecznego korzystania z bankowości mobilnej i internetowej. Przekonali się, jak szybko można płacić BLIKIEM, zbliżeniowo telefonem oraz cyfrowym portfelem ANDROID PAY. Pracownicy banku zwrócili również uwagę na to, iż dokonując płatności w taki sposób oszczędza się czas, ale należy zachować wszelkie środki ostrożności. Uczniowie mogli także wykazać się swoją wiedzą i uczestniczyć w przygotowanym dla nich quizie. Tematyka spotkania okazała się dla nich ciekawa i interesująca, a wiadomości które zdobyli podczas lekcji były bardzo cenne.

Organizatorami spotkania były Anna Bugzel i Joanna Misiak.