Rozliczenie w formie elektronicznej to najszybszy i najprostszy sposób złożenia zeznania rocznego.

Zalety składania PITów przez Internet przedstawili młodzieży pracownicy Urzędu Skarbowego w Gostyniu, którzy gościli w naszej szkole 14 marca. Uczniowie krok po kroku mieli okazję zobaczyć jak wypełnia się formularz rocznego zeznania podatkowego.

Pracownicy gostyńskiej „skarbówki” wskazali wiele korzyści z wyboru tej formy rozliczenia się z fiskusem m.in. oszczędność czasu, niższe koszty złożenia deklaracji podatkowej, łatwość wypełnienia, bezpieczeństwo przesyłanych danych, gwarancja poprawności składanej deklaracji, szybszy zwrot nadpłaty, otrzymanie potwierdzenia złożenia deklaracji bez wychodzenia z domu.

System e-Deklaracje jest bezpieczny i całkowicie darmowy, a zeznanie zostanie przesłane bezpośrednio do urzędu skarbowego. Należy pamiętać, że gwarancję bezpieczeństwa dają tylko te formularze, które zostały pobrane ze strony systemu e-Deklaracje na www.finanse.mf.gov.pl.