28 marca 2018 w naszej szkole odbył się finał Konkursu “Graj i zgarnij kasę”, którego organizatorem był Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu.

Konkurs skierowany był do gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu gostyńskiego. Celem konkursu była popularyzacja wśród młodzieży wiedzy o finansach, bankowości i działalności PBS w Gostyniu. Konkurs składał się z dwóch etapów, w których wzięło łącznie udział 115 uczniów z 12 szkół.

W pierwszym etapie wszyscy uczestnicy otrzymali pendrive, a zwycięzcy zakwalifikowani do kolejnego etapu powerbanki.

Do II – finałowego etapu zakwalifikowało się 35 uczniów. Po sprawdzeniu konkursowych zadań, Komisja Konkursowa wyłoniła w finale zwycięzców, którymi wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zostały uczennice naszej szkoły:

I miejsce – nagroda pieniężna o wartości 700 zł. – Zaremba Paulina z klasy IV Technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista,

II miejsce  – nagroda pieniężna o wartości 500 zł. – Weronika Witczak z klasy III Technikum kształcącego w zawodzie technik organizacji reklamy,

III miejsce – nagroda pieniężna o wartości 350 zł. – Katarzyna Miedzińska z klasy III Technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista.

Ponadto zwyciężczynie wywalczyły również dla swojej szkoły nagrodę pieniężną w wysokości po 700 zł.

Uczniowie, którzy dodatkowo złożyli w terminie prace związane z zaangażowaniem w część dodatkową, otrzymali nagrody rzeczowe w postaci słuchawek oraz uchwytów do selfie.

Opiekunem uczniów była Kinga Szymczak.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy wygranych.