Pielęgniarka szkolna pani Agnieszka Włodarczak kolejny raz zaprosiła uczniów do spotkania z panią Marią Radojewską specjalistą w dziedzinie rehabilitacji.

Podczas prelekcji można było się dowiedzieć, że: "aby poprawić sprawność kręgosłupa, należy dużo się ruszać. Wszyscy doskonale wiemy ,że aktywizowanie naszego ciała to nie tylko dbałość o utrzymanie stałej masy ale przede wszystkim utrzymanie naszych ścięgien, stawów, mięśni w odpowiedniej kondycji.

Aktywizowanie zwiększa również wykorzystanie tlenu przez nasz organizm, poprawia kondycję serca, pracę płuc oraz wpływa na regulację napięcia mięśniowego. W ten sposób aktywność  może przyczynić się do zmniejszenia niektórych dolegliwości bólowych." Podsumowaniem spotkania było hasło: "Ruch to obowiązek fizjologiczny."

Prelekcja odbyła się 22.05.2019r. w auli przy ulicy Tuwima. Słuchaczami prelekcji byli uczniowie klas : ITC,ITD,ITE,2TD,2TE,3TC,3TE.