Jakub Krzyżaniak laureatem a Agnieszka Zaremba oraz Michał Jesiak finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.

W tegorocznej Olimpiadzie wzięło udział ponad 8 200 uczniów z 314 szkół z całej Polski kształcących w zawodzie technik logistyk i technik spedytor. Do etapu centralnego zakwalifikowało się 75 osób, z tego 3 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, którzy 1 marca walczyli o miejsca w finale, mierząc się z bardzo trudnymi zadaniami oraz testem językowym. 12 kwietnia w siedzibie wyższej uczelni odbyła się uroczysta Gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Jakub Krzyżaniak został laureatem olimpiady zajmując II miejsce. Wygrał cenne nagrody rzeczowe, zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, bezpłatne studia  licencjackie lub inżynierskie na wybranym przez siebie kierunku oraz płatny staż w firmie RABEN. Warto dodać, że Kuba jest również tegorocznym laureatem Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu, gdzie zajął III miejsce oraz zeszłorocznym laureatem Olimpiady Logistyczno – Spedycyjnej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie. Agnieszka Zaremba zdobyła 34 miejsce a Michał Jesiak 39.

Warto dodać, że Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu zajmuje III miejsce w rankingu szkół średnich prowadzonym przez WSL w Poznaniu od 11 lat. Bierze się w nim pod uwagę liczbę zdobytych przez uczniów danej szkoły punktów na etapie centralnym. Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji, a nad jej organizacją i prawidłowym przebiegiem czuwa Komitet Główny kierowany przez profesora Andrzeja Korzeniowskiego, rektora Wyższe Szkoły Logistyki w Poznaniu. Natomiast Komitetem Naukowym kieruje profesor Mariusz Jedliński z Uniwersytetu Szczecińskiego.