W dniu 2 października 2018r. odbyły się eliminacje szkolne  Powiatowego Konkursu Historycznego „Polonia Restituta”- Stulecie Odzyskania Niepodległości.

W konkursie wzięło udział 16 uczniów naszej szkoły. Uczestnicy mięli do rozwiązania test składający się z 20 pytań otwartych i zamkniętych,  za który można było uzyskać  40 punktów.

Do etapu  powiatowego zakwalifikowali się nast. uczniowie

1. Patrycja Świdurska (2TD)
  2. Kamil Królik (3TA)
  3. Maria Niemczyk (1TE)
  4. Julia Waleńska (1TE)
  5. Kacper Janicki (3TE)

Ww. uczniowie wezmą udział w finale powiatowym , który zostanie rozegrany w dniu 30 października 2018 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu. Udział naszych uczniów w konkursie wpisuje się w obchody 100 lecia odzyskania Niepodległości  przez naszą Ojczyznę, którą to rocznicę będziemy świętować 11 listopada. Naszej młodzieży  życzymy powodzenia w dalszych konkursowych zmaganiach.