Zespół Szkół Zawodowych już po raz szósty był gospodarzem finału Powiatowego Konkursu języków Obcych organizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Absolwentów i Sympatyków ZSZ w Gostyniu,

pod honorowym patronatem Starosty Gostyńskiego. Trzeba przyznać, że z roku na roku poziom konkursu wzrasta, ponieważ młodzież prezentuje coraz lepsze umiejętności językowe.

W czwartek 30 maja 2019 roku uczniowie z całego powiatu gostyńskiego zmagali się z testami z języka angielskiego i niemieckiego. Wysokie wyniki mogą świadczyć o tym, że nauka języków obcych wcale nie jest taka straszna, a młodzież spokojnie może pochwalić się zdobytą wiedzą np. podczas zbliżających się wakacji.

W czwartek 6 czerwca 2019 roku laureaci konkursu odebrali nagrody z rąk Starosty Gostyńskiego – pana Roberta Marcinkowskiego.

Tegorocznymi laureatami VI Powiatowego Konkursu Języków Obcych są:

- w kategorii szkół podstawowych – język angielski:

1. Kacper Zaremba SP w Pudliszkach
  2. Piotr Olejniczak SP nr 5 w Gostyniu
  3. Robert Piotrowicz SP w Poniecu

- w kategorii szkół podstawowych – język niemiecki:

1. Aleksandra Wencel SP nr 1 w Gostyniu
  2. Filip Półtoraczyk SP w Piaskach
  3. Marta Gruszka ZS-P w Zimnowodzie

- w kategorii szkół średnich – język angielski:

1. Paweł Andraszak ZSO w Gostyniu
  2. Katarzyna Olejniczak ZSZ w Gostyniu
  3. Weronika Snela ZSR w Grabonogu

- w kategorii szkół średnich – język niemiecki:

1. Kinga Kaczmarek ZSO w Gostyniu
  2. Michalina Frąckowiak ZSZ w Gostyniu
  3. Zuzanna Berdzińska ZSO w Gostyniu

Fundatorami nagród w tegorocznej edycji konkursu byli:

• Starostwo Powiatowe w Gostyniu
  • Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków ZSZ w Gostyniu
  • Rada Rodziców Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu

Wszystkim bardzo dziękujemy za okazane wsparcie a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Już dziś zapraszamy do kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Języków Obcych.