Ponad 240 uczniów rozpoczęło naukę w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu.

3 września odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Podczas akademii tegoroczni pierwszoklasiści mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą szkoły. Zaprezentowano szeroki zakres działalności placówki od zajęć edukacyjnych, sukcesów naukowych i sportowych uczniów, aż po działalność pozalekcyjną i charytatywną.

Ważnym punktem uroczystości  była prezentacja projektu nowej hali sportowej, która powstanie przy ul Poznańskiej. Gotowa jest już dokumentacja techniczna, która jak zaznaczył starosta Robert Marcinkowski, pozwala rozpocząć starania o zdobycie środków zewnętrznych. Pełnowymiarowa hala, która może powstać na przestrzenie najbliższych 2-3 lat będzie wyposażona w 4 szatnie, pełne zaplecze sanitarne oraz trybuny na 120 miejsc. Obiekt zdecydowanie poprawi warunki do zajęć wychowanie fizycznego, a po godzinach pracy szkoły będzie mógł służyć klubom sportowym.

Naukę w 8 klasach pierwszych rozpoczyna 156 uczniów Technikum w Gostyniu i 86 uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia w Gostyniu. W technikum wybrali  następujące zawody: technik mechatronik, technik informatyk, technik ekonomista, technik logistyk, technik obsługi turystycznej, technik organizacji reklamy.

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym!