10 stycznia poznaliśmy wyniki XXI edycji Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019.

Z radością informujemy, że nasza szkoła została sklasyfikowana na 1. miejscu w byłym województwie leszczyńskim i na 7. miejscu w Wielkopolsce, co potwierdza, że jesteśmy liderem wśród wielkopolskich szkół technicznych.

Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu po raz kolejny już potwierdził swoją wysoką pozycję. Nasze osiągnięcia w ubiegłych latach to:

• tytuł Brązowej Szkoły w 2018 r.
  • tytuł Srebrnej Szkoły w 2017 r.
  • tytuł Brązowej Szkoły w 2016 r.
  • tytuł Złotej Szkoły w 2015 r.

Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych i przewodniczących komitetów olimpiad. Technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Zdobycie miejsca w czołówce  rankingu jest zasłużonym powodem do dumy. Dlatego Fundacja "Perspektywy" wprowadziła dla najlepszych liceów i techników specjalne tytuły i znaki graficzne o kształcie szkolnych "tarcz". Wszystkie szkoły, które znalazły się w „pierwszej setce” rankingu uzyskały prawo do używania tytułu honorowego „Złota Szkoła”.

Serdecznie gratulujemy całej społeczności szkolnej, zachęcamy do wytrwałej pracy oraz życzymy dalszych sukcesów. Mamy też nadzieję, że tak wysoka lokata w Rankingu Perspektywy 2019 stanie się dobrą rekomendacją dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych w powiecie gostyńskim i okolicy. Kryteria, które przyjęto jako podstawę zestawienia potwierdzają,  że nasi absolwenci  są dobrze przygotowani do dalszej nauki na dobrych uczelniach i z pewnością odniosą sukces na rynku pracy. Serdecznie Was zapraszamy!

Video relacja z gali wojewódzkiej tutaj