W dniach od 8 do 10 kwietnia 2019 roku uczniowie klas 2 TA oraz 1 TA uczestniczyli wraz z opiekunami w  wycieczce szkolnej.

Na trasie wycieczki znalazły się Oświęcim, Kraków, Bochnia  i Wadowice. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, po którym oprowadził nas przewodnik. KL Auschwitz I i KL Auschwitz II – Birkenau to miejsca zbrodni nazistowskich, które zrobiły na nas ogromne wrażenie.

Następnie udaliśmy się autokarem do Krakowa, gdzie po zakwaterowaniu spacerowaliśmy po tym pięknym mieście. Dzień drugi rozpoczęliśmy od zwiedzania Krakowa  i jego zabytków. Przewodnik oprowadził nas szlakiem Drogi Królewskiej: Smok Wawelski, Wzgórze Wawelskie, Katedra Wawelska, po Starówce, gdzie zobaczyliśmy Sukiennice i Kościół Mariacki. Kolejnym etapem była Kopalnia Soli w Bochni, jedno z nielicznych miejsc w Polsce wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Trzeciego dnia zwiedzaliśmy Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. Po zjedzeniu papieskich kremówek zmęczeni, ale zadowoleni  wróciliśmy do Gostynia.