47 Olimpiada Wiedzy Technicznej jest konkursem organizowanym przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT z siedzibą w Warszawie.

Już od kilku lat udział biorą w niej uczniowie naszej szkoły. W tym roku szkolnym pierwszy etap konkursu, uczniowie rozwiązywali na specjalnie utworzonej platformie internetowej.

23 października 11 uczniów Technikum kształcącego w zawodzie technik mechatronik rozwiązywali test olimpiady. 6 listopada szkolna komisja konkursowa otrzymała wyniki z informacją, że 9 uczniów uzyskało awans do etapu okręgowego. Są to:

• Małgorzata Sarbinowska
  • Mikołaj Krzyżostaniak
  • Mikołaj Koralewski
  • Kacper Grobelny
  • Piotr Skoracki
  • Dawid Betka
  • Adrian Maćkowiak
  • Michał Banaszak
  • Filip Gruszka

Celem olimpiady jest przede wszystkim budzenie i rozwijanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowania techniką, rozszerzenie zakresu i podnoszenie poziomu wiedzy i kultury technicznej wśród uczniów oraz do wykonywania zawodu. Nad poprawnym przebiegiem etapu szkolnego czuwała komisja w składzie: Jarosław Bazan oraz Leszek Niemczyk. Patronem honorowym OWT jest Minister Gospodarki. Olimpiada jest finansowana ze środków MEN.