Julia Busz z klasy 2TEP reprezentuje naszą szkołę w konkursie na temat Funduszy Norweskich i EOG,

w którym do wygrania jest pracownia multimedialna składająca się z kilkunastu laptopów i szafy do ich przechowywania. Ideą konkursu organizowanego przez NASK, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (jako Krajowy Punkt Kontaktowy dla Funduszy Norweskich i EOG), pod patronatem Ambasady Królestwa Norwegii oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki, jest zdobywanie i rozwijanie kompetencji cyfrowych, które są tak ważne w dzisiejszym świecie.

Konkurs plastyczno-cyfrowy został zorganizowany dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Konkursową pracę plastyczną należało wykonać w technice cyfrowej, jednak zgłosić ją do Konkursu można było tylko w czerech dozwolonych formatach – jpg, png, mp4 lub gif. Tematyka tych prac musiała być związana właśnie z Funduszami Norweskimi i EOG. W konkursie należało wykazać się pomysłowością oraz wiedzą dotyczącą państw-darczyńców.

Konkurs ma na celu zachęcenie uczniów do podnoszenia wiedzy na tematy związane z geografią, wiedzą o społeczeństwie, ale też zdobywanie nowych umiejętności cyfrowych. Wykonanie pracy konkursowej w technice cyfrowej może dostarczyć nowych, niezapomnianych wrażeń, otworzyć uczniów na nowe doświadczenia, ale przede wszystkim przybliżyć możliwości, jakie dają nam komputery, kamery, aparaty fotograficzne, nawet te, które mamy w smartfonach.

Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej pod adresem www.otymsiewie.pl do 30.06.2021 r.